Bize Ulaşın

Bayındır Halı Yıkama

Evlerin vazgeçilmez eşyalarından biri de halılardır. Halı, evin hemen hemen her odasında kullanılan bir eşya olarak dikkat çeker. Bununla birlikte halıların maliyetleri genellikle yüksektir. Bu sebeple birçok insan halılarına çok değer verir.

Peki, halıların sağlığınızı tehdit edebileceğini biliyor muydunuz? Halıların derinliklerinde kalan kirler zaman içerisinde bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu bakteri oluşumu insan sağlığı açısından bazı riskler yaratabilir. Özellikle çocuklu ailelerin bu duruma çok daha fazla dikkat etmesi gerekir. Çocuklar halı üzerinde zaman geçirmeye, oyuncaklarını ağızlarına almaya bayılırlar. Dolayısıyla temiz bir halının varlığı başta çocuklu aileler olmak üzere herkes açısından çok önemlidir.

Halılarınızın her hafta düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu temizlik genel olarak halıyı özenli bir şekilde süpürmekten geçer. Ancak bu süpürme işlemi maalesef birçok durumda yeterli değildir. Halınızın senede en az iki defa olmak üzere profesyonel bir şekilde yıkanması gerekir. Profesyonel temizlik, halınızı tüm bakterilerden arındıracak ve kullanım ömrünün uzamasına vesile olacaktır.

Siz de İzmir Bayındır halı yıkama hizmetlerinden faydalanmak için bizimle hemen iletişime geçebilir, sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.

Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı temizliğinin evde yapılması doğru değildir. Bu yöntemle yüzeyde görünün kirleri arındırsanız dahi, derinliklerde kalan kirlere karşı etki etmeniz çok zordur. Bu sebeple halı yıkama işlemlerinin profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekir. Bunun yanı sıra bu ekibin ileri teknoloji ürünü cihazlar kullanması ideal olandır. Bu sayede halının dokusuna zarar vermeden temizlik yapılabilir.

Bunların yanı sıra halı yıkaması sırasında özel deterjanların kullanılması gerekir. Kimyasal maddeler tarafından yapılan halı yıkaması hem halıya zarar verirken hem de insan sağlığı açısından uygunsuzdur. Bu sebeple halı yıkama işlemlerinde doğal deterjanların kullanılması gerekir. Bu deterjanlar sayesinde halınızın yapısı da korunmuş olur. 

Hem makinelerin hem de doğal deterjanların yardımıyla halılar da hiçbir iz, leke ve kir kalmamaktadır. Bunların yanı sıra durulama ve sıkma işlemlerinin de benzer makinelerle yapılması gerekir. Güneşe maruz bırakılarak yapılan kuruma işlemi doğru değildir.

Neden Profesyonel Bir Firma ile Çalışmalısınız?

Evde yapılan halı temizleme işlemleri genellikle yeterli olmamaktadır. Halı temizliği için ileri teknoloji cihazlardan yararlanmak gerekir. Hiçbir evde bu cihazlar yoktur. Halınızda oluşan derinlemesine kirleri, silerek ya da kullanılan kimyasal deterjanlarla çıkarmak çok zordur. Aynı zamanda ne kadar basit gibi görünse de halı yıkama işlemi oldukça zor işlemleri içerir. Doğru yapılmayan bir halı yıkama işleminin sağlığınızı tehdit ettiğini unutmamanız gerekir. 

Bu sebeplerle halılarınızın profesyonel bir biçimde yıkanması gerekir. Doğru ve kaliteli yapılmış bir temizlik işlemi sağlığınıza da olumlu olacak yansıyacaktır. Bunun yanı sıra halınızın ömrünü de uzatacak ve sizi yeni bir halı alma maliyetinden kurtaracaktır.

Halı Yıkama Sonrasında Yapılması Gerekenler

Halılarınızın hijyenik, sağlıklı ve uzun ömürlü olması için hassas bir şekilde yıkanması gerekir. Profesyonel bir halı yıkama hizmeti aldıktan sonra ise yapmanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımların başında, deterjan kokusunun rahatsızlık vermemesi ve dağılması için bir gün önceden açılmalı ve havalandırılmalıdır.

Bunun yanı sıra, halınızın üzerine herhangi bir şey dökülmemesine özen göstermelisiniz. Halılarda oluşan kalıntılar gözle görülemese dahi sağlığınızı riske atabilir. Yıkanmış halılarınızı güneşin doğrudan altına bırakmamaya da özen göstermelisiniz. Bu durum halının renk ve desenlerine zarar verebilir.

Bayındır Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları bir dizi faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Halı yıkama fiyatlarında başlıca faktör ise metrekare hesabıdır. Halınızın boyutu ne kadar büyükse fiyat da o kadar artış gösterecektir. Bu konuda net bir fiyat vermek oldukça zordur.

Beşerler halı yıkama firması olarak, İzmir’in çeşitli ilçelerinde olduğu gibi Bayındır’da da hizmet vermekteyiz. Halılarınız için ücretsiz servis imkanı sağlamaktayız. Profesyonel ekibimiz halılarınızı kapınızdan alarak yeniden kapınıza kadar bırakmaktadır. Servis ücretlerini ise halı yıkama ücretlerine yansıtmıyoruz.

Birçok ileri teknoloji cihazın kullanarak halılarınızı tamamen hijyenik bir hale getirmekteyiz. Bunun yanı sıra doğal deterjanlarla halınızda en ufak bir kir kalıntısı dahi bırakmıyoruz. Profesyonel ekibimiz bu konuda yıllara dayanan bir deneyime sahiptir. Siz de avantajlı fiyatlardan yararlanarak Bayındır halı yıkama hizmetinden faydalanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?