Bize Ulaşın

Cami Halı Yıkamasında Püf Noktalar

İbadetler için sıklıkla tercih edilen ve oldukça fazla ziyaretçi akımına uğrayan camiler, boydan boya halılar ile kaplıdır. Sık kullanıma sahip olmaları ve gün içerisinde birçok insanın ayak basmış olduğu bu halıların düzenli aralıklar ile mutlaka temizliğinin yapılması gereklidir. İbadetlerimizin doğru ve dinin kurallarına uygun olarak yerine getirilmesi için cami temizliğine önem vermeliyiz.

Cami temizliklerinde en önemli detay halı yıkama işlemi aşamalarıdır. Cami halılarının yıkama aşamasında oldukça özenli ve hassasiyetli davranılmalıdır. Cami halı temizliğinde kir ve lekelerin temizlenmesinin yanı sıra cami halılarının bakterilerden arınması ve sağlıklı ortamlar oluşturması gerekmektedir. Öyle ki namaz kılınma esnasında cami halıları ile birebir temas edildiğinden insan sağlığı açısından hijyen oldukça önemlidir.

İzmir Cami Halı Yıkama

İbadetlerin yerine getirilmesini sağlayan camiler, herkesin evi gibidir. Bu anlamda küçük büyük herkesin cami temizliğine önem verilmesi ve temizlik sonrasında dikkatli kullanmaları gerekmektedir. Bu anlamda uzun yıllardır İzmir Cami Halı Yıkama firması kaliteli yıkama işlemi hizmet vermektedir. Evde halı yıkamak mümkün olsa da cami halılarında uzman kişiler tarafından destek alınmadan temizlik oldukça zordur. İzmir Cami Halı Yıkama ve temizleme işlemleri profesyonel ekip kadrosu ile yerinde yıkama işlemleri sağlanır. Lekelerin temizlenmesi yanında cami içinde hoş kokunun da olması gerekir.

Cami halılarında yıkama işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birçok detay içerir. Yıkama hizmetlerini gerçekleştiren firma, cami halı yıkama işlemi aşamalarında özel olarak üretilen yıkama şampuanları sayesinde lekelerin yok olmasını sağlarlar. Cami halılarında oluşan lekeleerin çıkması şampuanlar ile çıkmasının zorlanıldığı durumlarda yumuşak uçlu fırçalardan yardım alınabilir.

Cami Halıları Yıkama İşlemleri

Cami halılarının yıkama işlemleri için mutlaka bu sektör üzerinde hizmet veren firmalardan destek alınır ve en iyi yıkama şampuanları, en uzman ekipler tarafından yıkama işlemleri gerçekleştirilir. Cami içerisinde bulunan ürünlerin temizlenmesi yanında cami halılarının temizliklerinde uzun bir zaman dilimi ayrılmalıdır. Cami halı yıkama işlemleri yerinde yapıldığından caminin boş bir anında büyük bir titizlik gösterilerek işlemler tamamlanır. Bu yüzden yıkama işlemi yatsı namazı sonrası olur.

Caminin halı ürünleri için genellikle yıkama işlemleri yatsı naması sonrası başlayarak gece boyunca devam eder. Büyük bir özenle ve ehemmiyetle sürdürülen bu yıkama ve cami halısı temizliğinde hijyenik şartlara uygunluk gösteren ve insanları rahatsız etmeyecek hoş kokular kullanılır. Sabah namazına kadar cami halıları yıkanır ve kullanıma hazır hale gelir. Cami halıları genellikle yüksek metrajlarda oldukları ve bir ibadethane yerlerinde yer aldıkları için fiyatlar firmalar tarafından özenle belirlenir.

Cami Halı Yıkama İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cami halı yıkama işlemleri normalden farklı olarak bulundukları zeminler üzerinde yıkanırlar. Cami zeminleri bu yıkama işlemlerine uygun olarak döşelidir. Cami halıları ebat ve boyutları gereğince toplanmaları veya yıkanmaları oldukça zor işlemlerdir. Bu sebep ile cami halı yıkama işlemleri için özel geliştirilmiş makinelerden yardım alınır. Firmalar makine ekipmanlarını cami içerisine kurarak özel olarak üretilen şampuanlar yardımı ile yıkama işlemlerine ekip halinde başlarlar.

Cami halı yıkama işlemleri ekip olarak yürütüldüğünden ortalama 4- 5 saat içerisinde sonuçlanır. Halıların üzerinde çıkması zor olan lekeler ılık su ve deterjan yardımı ile ovalanır ve çıkarılır. Cami halılarının yıkama işlemleri tamamlandığında yine ekip kadrosu ile kurulama işlemleri de gerçekleştirilir. Kuruma işlemi için özel makineler kullanılır ve halılar sabit olduklarından kesinlikle nemli bırakılmazlar.

Cami Halı Yıkama Fiyatları

Cami halılarının temizlik ve yıkama işlemlerinde birçok firma hizmet verir. Firmalar kullanmış oldukları deterjanların kalitesi, makineler ve tecrübeleri nedeni ile fiyat farklılıklarını ortaya koymaktadır. Aynı zamanda cami içerisinde bulunan halıların boyutları da fiyat farklılıklarının ortaya çıkmasında etkilidir. Cami halı yıkama fiyatları halıların enine ve boyuna ölçümleri yapılarak hesaplanır ve en uygun halı fiyatları ortaya çıkarılır.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?