Bize Ulaşın

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Kahve severlerin ve birazda dikkat dağınıklığı olanların sıklıkla aramasını yaptığı soruya gelelim. Belki de çıkması en zorlu lekelerden biri olan kahve lekesidir. Tabi ki ilk önce kendiniz uğraşarak bu zorlu lekeyi çözmeyi isteyeceksinizdir. Lakin bu lekeyi çıkarmanın bir kolay yolu da Beşerler Halı Yıkama firmasını çağırmak ve lekeli halınızı güvenilir ellere teslim etmektir. Öncelikle ilk deneyimleyeceğiniz yani kendi becerilerinizle çıkarmaya çalışacağınızı varsayarak anlatımımıza başlayalım.

Kadınların karşılaştığı en büyük zorluklardan biri inatçı lekeleri çıkarmaktır. Giysilerden, kanepelerden ve halılardan inatçı lekeleri çıkarmak için doğru ürünleri kullanmanız gerekir. Özellikle kahve lekeleri çıkarılması en zor olanlardandır. Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Kahve lekesi halıdan çıkar mı? Tüm detayları sizin için bir araya getirdik.

halıdan kahve lekesi nasıl çıkar

Halıdan kahve lekesi çıkar mı?

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Şimdi evdeki yöntemlerle nasıl çıkaracağımıza bakalım.

Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin halının üzerine dökülen kahve lekesi doğru yöntemlerle çıkarılmalıdır. Halının üzerine dökülen kahve önce temiz bir bezle silinmelidir. Bu işlem mendil veya bez üzerinde daha fazla nem hissedilmeyene kadar tekrarlanır. Kahveyi peçete ile temizlemek de lekenin yayılmasını önleyecektir. Su eklenmelidir. Su genellikle dökülen kahve lekesinin rengini açmaya yardımcı olur. Kahve lekesinin üzerine çok fazla su dökmeyin. Kahve lekesi, normal temizleme yöntemi kullanılarak halıdan çıkarılmalıdır.

Bir kâseye ılık su ve çeyrek limonun suyunu koyun, biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Ve tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra lekeyi temizleme süngeri ile temizleyin. Lekenin merkezi iyice temizlenene kadar silinerek temizlenmelidir. Temizlenen halı alanı temiz su ile durulanır. Leke devam ederse temizleme ve durulama işlemi tekrarlanır.

Halıdaki Kahve Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Bakalım başka hangi yöntemler işe yarıyor;

Dökülen kahve lekelerini halıdan çıkarırken dikkatli olunmalıdır. Dökülen kahve hemen tedavi edilmezse leke kuruyabilir. Kahve lekesinin üzerine tuz sürülmelidir. Tuz sayesinde lekede ki nem yok edilir. Tahmin edilemeyen kahve lekeleri bebek mendilleri ile kolay bir şekilde kısa süre içerisinde çıkarılabilir. Bebek mendilleri de lekede bulunan fazlalık sıvıyı emerek lekenin çıkmasını yardımcı olur.

Evde alkol var ise lekenin üzerine direkt alkol da dökülebilir. Ayrıca alkol lekenin üzerine döküldükten sonra bir mendil kullanılarak silinebilir.
Kahve lekelerini çıkarmak için sirke de kullanılabilir. Halı ve kilimlerdeki halı lekeleri sirke ile temizlenebilir. Su ve sirke karıştırıldıktan sonra sünger temizleyici yardımıyla lekeye uygulanır. Kahve lekesi de çıkarılabilir.

 • Öncelikle halının üzerine dökülen kahve lekesinden kurtulmak için öncelikle temiz bir bez veya kâğıt havlu ile ıslatın.
 • Islattıktan sonra lekeli bölgeye biraz ılık su dökün ve tekrar havluda ıslatmaya devam edin. Leke devam ediyorsa tekrar üzerine ılık su dökerek seyreltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Leke büyük ihtimalle çıkacaktır. Leke ortadan kaldırılabilir veya önemli ölçüde azaltılabilir.
 • Kahve lekelerini çıkarmanın bir diğer yöntemi de bir kaba limonlu su ve bulaşık deterjanı, biraz ılık su, yarım limon suyu ve biraz bulaşık deterjanı koyup kahveyi daha önce anlattığımız havluya batırıp bir süngeri ıslatmaktır. Tarafımızca hazırlanan su ile tamponlar yardımıyla dairesel hareketler yapın. Leke kaybolana kadar çekme ve sıkma yöntemiyle temizleyin, ardından temiz su ile lekeli bölge temizlenmelidir.
 • Kahveyi halıya döktükten sonra elinizde malzeme yoksa lekeli alana tuz serperek dökülen alanın tamamını kaplayın. Tuz, o bölgenin lekelenmesini önleyecektir. Tuzu döktükten sonra 5 dakika kadar bekleyin ve sonra su ile önce lekeye müdahale edin sonrasında da durulama işlemi yapın.
 • Dökülen kahve lekesine nemli bir bezle de müdahale edebilirsiniz. Dökülen kahveyi kâğıt havluyla kuruladıktan sonra lekeli bölgeyi nemli bir bezle dokunmadan silinerek lekeyi çıkarın.
 • Halıya dökülen kahve lekeleri için son önerimiz elbette sirkeli su. Kahve lekesini yarı seyreltilmiş sirke ile temizleyin ve lekeyi çıkarmak için bir tampon yapın. Sirkeli suyla yapılan bu müdahale başarılı olacaktır.
 • Tuz limon ve su karışımı da işe yaramaktadır. Bez bu karışımla kahvenin dökülmüş olduğu alana birkaç kez uygulanır. Olumlu sonuç alacağınız neredeyse kesindir.

Kahve Lekesini Çıkarmak İçin Profesyonel Destek Almak

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Sorunuzun en kolay yoluna gelelim. Tabi ki profesyonel destek alırsanız işiniz çok kolaylaşır. Kurumsal bir halı yıkama firmasıyla görüşmeniz halinde birkaç saat içerisinde halınız ilk günkü gibi görünmeye başlar. Ama bu nokta da önemli olan ilk şey muhatap olduğunuz firmanın profesyonel oluşudur.

Beşerler Halı Yıkama firmamız kurulduğu günden bu yana hijyen ve temizlik adına her türlü sorununuzda yardımınıza koşmaktadır. Uzun yılların verdiği deneyim ile sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Kahve lekesini çıkarmak için alacağınız bu profesyonel yardım sizi gerçek bir sıkıntıdan kurtaracaktır. Kurumuş kahve lekesi nasıl çıkar diye dert etmeyin. Beşerler Halı Yıkama işinin ehli profesyonelleri ve son teknoloji halı yıkama makineleriyle en çıkmaz denen lekeleri çıkarmaktadır. Halı üzerinde bulunan herhangi bir leke artık sizin için dert olmayacaktır. Üstün temizleme işlemleri ile firmamız her türlü lekeyi çıkarmaktadır.

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? Diye düşünmenize artık gerek kalmadı. Ücretsiz servisi, 7/24 müşteri temsilcisi müşteri dostu fiyatlandırması ile firmamız her anınızda sizlerledir. Halıdan kahve lekesini çıkarma işini bize bırakın. Sadece kahve lekenizi değil halılarınızda biriken kir ve mikroskobik canlıları da halınızdan uzaklaştırıyoruz.

Beşerler Halı Yıkama olarak tek işimiz elbette halı yıkama değildir. Halı yıkamanın yanında şu işleri de gerçekleştirmekteyiz.

 • Koltuk yıkama
 • Stor perde yıkama
 • Yorgan ve battaniye yıkama
 • Overlok ve saçak tamiri

Gerçekleştirdiğimiz tüm işlerimizi büyük bir özen ve müşteri dostu paylaşımlarla gerçekleştirmekteyiz. Profesyonellerimiz ve modern teknolojik makinelerimiz sayesinde sizlere kusursuz hizmet sunmaktayız

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?