Bize Ulaşın

Yerinde Profesyonel Koltuk Temizliği 

Evlerde en çok kullanılan ve temiz olmasının büyük önem arz ettiği koltukları temizlemek için bireysel temizlik yanında günümüzde profesyonel bir hizmet veren firmalar ile de hayatın kolaylaşması sağlanır. Koltukların temiz olması her açıdan olduğu gibi öncelikle sağlık açısından son derece büyük önem taşır.

Koltuklar kullanıldığı sürece hem yüzeysel olarak kirlenir hem de bakteri oluşumu hızla artar. Yıkama sektöründe koltuk alanında hizmet veren firmalar artık trend uygulamaların başında gelir. Evinize koltuk yıkamak amacıyla çeşitli uygulamalarla hizmet veren firmaları tercih edebilirsiniz. 

İstediğiniz Zaman İstediğiniz Yerde Temizlik 

Günümüzde özellikle çalışan kadınların en büyük sorunu olan koltuk nasıl temizlenir derdine son veren bir sistem geliştirilerek hayatın kolaylaşması adına büyük adımlar atılır. Özellikle istenilen zaman istenilen alanda ve yerde dilenilen şekilde yapılan koltuk temizliği günümüz teknolojisinde mümkün hale gelir. Çeşitli şekillerde yapılması mümkün olan yıkama işlemi artık ev hanımlarının ve çalışan insanların hayatını kolaylaştıran bir durum oldu. 

Koltuk silme ve koltukları temizlemek birbirinden çok farklı işlemlerdir. Koltuklar yalnızca silindiğinde yüzeysel bir temizlik ile sadece yüzeyde kalan bakteriler temizlenmiş olur. Ancak koltuk temizleme işlemleriyle bu durum çok farklıdır. 

Kısa Sürede Temizlik 

Koltuk temizliği profesyonel makine ve aletlerle aynı zamanda özel olarak kimyasal ürünler kullanılarak yapılır. Koltuk kirinden tamamen arınması amaçlanır. Kısa sürede ve ciddi anlamda özenle yapılan bu temizlik sayesinde koltuklarınıza zarar vermeden ve bir sıkıntıyla karşılaşılmadan temizlik işlemi tamamlanır. Koltukların tozu evde geçici bir yöntem kullanılarak da alınabilir. 

Ancak bu şekilde yapılan temizlik tam anlamıyla olmuş bir temizlik sağlamaz. Bu nedenle profesyonel ve işini bilen bir ekip yardımıyla tam manasıyla temizlik sağlama noktasında yardım alınabilir. Koltukları temizleme işlemlerinde ise makinelere uygun bir şampuan ve kimyasalların kullanılması oldukça önemlidir. 

Hızlı Kuruma 

Profesyonel anlamda çalışan koltuk yıkama firmaları koltuklarınıza zarar vermeden ve oldukça hızlı bir şekilde hizmet verirler. Bu sayede sıklıkla tercih edilirler. Koltuk yıkama temizliği sayesinde astım ve benzeri gibi birçok hastalığı olan kişilerin rahatsızlanmasının önüne geçilebilir. Aynı zamanda birçok kir ve çıkmayan lekelerin sıklıkla koltuktan arındırılması sağlanarak koltuğun kullanım ömrünün artmasına neden olur. Profesyonel yıkama hizmetleri vermekteyiz.

Bu sayede hiçbir korku ve endişe duymadan koltuklarınızı güvenle emanet edebilirsiniz. Hızlı kuruma sayesinde koltuklarınızı ise çok daha çabuk kullanabilirsiniz. Dolayısıyla evde daha hijyenik bir ortamın oluşması sağlanır. Böylece yaşam kalitesi ve konforlu bir yaşam sunulur. 

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk temizliği denilince akla ilk olarak elde yapılan ve oldukça zahmetli olan bir temizlik çeşidi gelir. Oysa ki bu temizliğin kullanılması artık gerekmez. Profesyonel anlamda yapılan ve çeşitli firmaların hizmet verdiği bir sektör olan koltuk temizliğini gönül rahatlığıyla yaptırma devrine geçildi. Koltuk temizliği yapılırken koltuğa herhangi bir zarar verilmeden basınçlı su kullanılarak ve güçlü olan vakumlu makinelerle hizmet verilir.

Minderler yerinden çıkarılıp ıslatma işlemine geçilir. Püskürtme işlemiyle ise koltuğun sırt ve alt kısmında bulunan lekeler yumuşatılır. Daha sonra ise bütün koltuğu ıslatma işlemine geçilir. Koltuğa zarar verilmeyecek şekilde temizlik losyonu koltuğa püskürtülür. Daha sonra ise koltuk kiri kuruduktan sonra kusmasın diye vakumlama işlemine geçilir. 

Koltuk Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Koltuk temizliğinde dikkat edilecek bir diğer husus ise vakumlama işleminden sonraki kısımdır. Koltuk temizliği sırasında hassas ve uygun olacak olan makinelerin kullanılması büyük önem arz eder. Minderler güzelce fırçalanıp vakumu yapılır. Yıkama işlemi bitip bütün temizlik yapılınca kurumaya bırakılır.

Kurumaya bırakılmasının en önemli sebebi koltuğun kuruma süresini en aza indirgemek ve koltuğun daha az zarar görmesini sağlamaktır. Burada dikkat edilecek en önemli husus kurumaya bırakılan koltukta minderlerin üst üste konulmamasıdır. Bu sayede kuruma hızı artacak ve koltuğun ya da minderlerin daha az ıslak kalması sağlanmış olur. 

Koltuk Temizliği Neden Önemlidir?

Profesyonel koltuk temizleme hizmeti birçok kişinin hayatında büyük yer kaplar. Bu temizlik sayesinde daha hijyenik ve temiz mekanlara sahip olunur. Bunun dışında içinde bulunulan bakteri ortamından kurtulunmuş olunur. Kumaşların daha uzun ömürlü olması sağlanır ve koltuğa verilecek zarar en aza indirgenir.

Kir ve lekelerden arındırılması sağlanır. Kullanılan profesyonel ve doğru temizlik ürünleri ile sağlığınız riske atılmamış olur. Aynı zamanda en önemli neden ise koltuk temizliğine ayrılacak süre sevdiklerinize ve hobilerinize ayrılmış olur. Temizleme işlemi sonrasında koltuk daha hızlı bir şekilde kullanılması sağlanmış olur. 

Koltuk Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Koltuk temizliği yapılacak bir tamirat ya da benzeri bir iş değildir. Bir bakım türüdür. Profesyonel koltuk temizliği yapan firmaların en önemli ve yegane amacı müşterilerine daha hijyenik bir ortam sağlamakla beraber bunun en kısa sürede yapılması hususudur. Burada dikkat edilecek nokta bu yapılan işlem bir deforme olmuş ürünü yenileme işlemi değil kirlenmiş ve bakıma ihtiyacı olan bir ürünü daha temiz ve kullanılabilir hale getirmektir.

Firmaların işlemlerinden yola çıkarak koltuk bakımının çok yoğun olarak kullanıldığı durumlarda 2 ayda bir, daha az yoğun kullanımlarda ise 6 ayda bir yapılması en uygun süre olur. Normal kullanımlarda ise yılda bir olmak üzere bakımı yapılmalıdır. 

Ne Tür Kirlerde Temizlik Yapılır?

Firmaların koltuk temizliği açısından kullandığı ürünler genellikle koltuk temizleme amacına uygun olarak şampuanlar ve leke çıkarıcı ürünler ile sağlığa zararlı olmayacak çeşitte ürünlerdir. Bu sayede temizlik işlemi hem sağlıklı hem işe yarar bir biçimde olur.

Koltuklarda beklenmeyen bir lekeler oluştuysa, çocukların çiş vakalarında, evcil hayvanı bulunan kişilerin koltuklarında oluşan kir ve lekelerde, yağmur akıntılarının oluşturduğu lekelerde her tür koltuk temizleme hizmeti işlemi yapılır. Amaç müşterilere kolaylık sağlamak ve çıkmayan lekelerle baş etmede onlara yardımcı olmaktır. 

Yerinde Koltuk Temizleme İşlemi 

Koltuk yıkama ve temizleme işlemlerinden profesyonellerden beklenen en önemli husus daha kısa sürede temizlik ve bunun dışında kendi evlerinde bir temizliktir. Bu açıdan firmalar genel olarak yerinde bir hizmet ile müşterilerine destek olmayı amaçlar. Koltuklar evde veya işyerinde kısaca nerede olursa olsun profesyonel bir ekip gelerek bir temizlik işlemi gerçekleştirir.

Bu sayede koltukların başka yere taşınması veya götürülüp getirilmesi işlemine gerek kalmaksızın temizlik işlemi yapılmış olur. Yalnızca birkaç saat içerisinde kuruması sağlanarak müşterilerinde konforlu bir yaşam tarzına sahip olması amaçlanır. Bu hususta çok gelişmiş ve yeni teknoloji ile hazırlanmış ekipmanlar kullanılarak daha kısa sürede ve çıkmayan lekelerde de etkili olacak şekilde bir temizleme işlemi yapılır. 

Kaliteli Bir Temizlik İle Daha Hızlı Bir İşlem Yapılır

Profesyonel koltuk temizliğinde koltuk yıkamada dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar mevcuttur. Müşterilerin beklentisi doğal olarak koltuklarının bu işlem sonrasında daha az zarar görmesidir. Koltukların yerinden götürülmemesi daha az zarar görme hususunda oldukça yardımcı olur. Bu sayede hızlı bir iletişim ve işle yıkama işlemi tamamlanmış olur. Bu konuda profesyonel makinelerin kullanılması da oldukça önemlidir.

Çünkü kullanılan makineler ne kadar kaliteli olursa yapılan iş o kadar güzel sonuçlar verir. Diğer bir husus ise kaliteli bir işçilik sağlanmasıdır. Kaliteli bir işçilik yapılacak yıkama işleminin daha sağlıklı olması ve istenilen sonuçların meydana gelmesi hususunda en önemli hususlardan biridir. 

Kullanılan Deterjanlar Koltuk Yıkama İşlemi İçin Uygun Olmalıdır

Koltuk yıkama işleminde koltuk silme işlemlerinden farklı olarak kullanılan deterjanların ve malzemelerin bu işleme uygun olması gerekir. Bu hususta dikkat edilmelidir ki buna uygun deterjanlar dışında antibakteriyel olması da önem arz eder. Sağlık açısından antibakteriyel ürünlerle daha hijyenik bir ortama sahip olunması sağlanır.

Temizlik sonrasında daha güzel sonuçlar elde edilmek adına kullanılan ürünlere dikkat edilmelidir. Bunun dışında koltukların daha az zarar görmesi sağlanmış olur. Deterjanların koltuk yıkama işlemine uygun olması ve kimyasalların daha dikkatli kullanılması adına yapılan işlemlerde dikkatli olunması gerekir. 

Koltuk Temizleme İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Koltuk temizleme işlemi dikkatli ve özenli bir şekilde yapıldıktan sonra kuruma işlemi de anında yapıldığı için kullanım süresi de kısalmış olur. Daha temiz ve hijyenik bir ortam sonrasında çok daha hızlı şekilde eski yaşama dönülmüş olunur. Profesyonel hizmet sonrasında koltukların tekrar lekelenmemesi ve kirlenmemesi adına dikkatli bir kullanım yapılmalıdır. Elde olmayan sebeplerle tekrar kirlenmiş olursa anında yine bir profesyonel destek sayesinde lekelerden arındırılma işlemi yapılabilir.

Öncesinde koltukların yıkanmış olmasının bir önemi bulunmaz. Lekelenmenin ardından tekrar yıkama işlemi yapılabilir. Bu işlemin koltuklara bir zararı olmaz. Aksine hızlı bir temizlik sayesinde koltukların ömrü uzamış olur. 

Müşterilerin Yanında Yapılan Temizlik İle Müdahale Edilmek İstendiğinde Dikkate Alınır

Profesyonel koltuk temizleme işlemi ister evde ister işyerinde yani koltukların bulunduğu yerde yapılabilir. Bu sayede müşterilerin yanında yani onların gözünün önünde yapılan temizlik sayesinde yapılan yerler beğenilmediğinde ya da ekstra bir yer daha istendiğinde rahatlıkla yardımcı olunur.

Bu sayede daha güvenli ve istenilen şekilde bir temizlik ile yapılan işin beğenilmesi sağlanmış olur. Temizleme sürecinde önemli husus bu işlemde temizlik yapılan koltuğun kumaşının türünün iyi belirlenmesi ve ona uygun malzemelerle temizleme işleminin uygulanmasıdır. 

Yerinde Profesyonel Koltuk Temizliği Fiyatları 

Profesyonel koltuk temizliği hususunda son derece dikkatli olunması gerekir. Koltuğun şekli ve özellikle kumaşının türünün belirlenmesi temizlik açısından son derece önemlidir. Koltuk yıkama fiyatları kumaşın türüne ve koltuk sayısının miktarına göre fiyatlarda da değişiklik olabilir.

Tay tüyü ya da minderi çok olan koltuklarının yıkama fiyatlarının daha farklı ve biraz daha pahalı olduğu görülür. Bunun nedeni ise tay tüyü koltuklarda kullanılan temizlik malzemelerinin farklılığı ve bunun dışında ise minderli koltuklarda ise bu işin zahmetli bir şekilde yapılıyor oluşudur. 

İzmir Koltuk Yıkama firması olarak profesyonel ve hızlı bir şekilde koltuk temizliği hizmeti sunuyoruz.
 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?