Bize Ulaşın

Koltuk Yıkama Hizmeti Kaç Saat Sürer

Mobilya gibi döşemeli yüzeyler evinizin konforunun ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak döşemeli yüzeyler gözeneklidir. Kokuları ve lekeleri emer ve tutarlar. Kokular ve lekeler ne kadar uzun süre kalırsa, onları çıkarmak o kadar zor olur. Profesyonel döşeme temizliği, hasarı gerçekten gidermenin tek yoludur.
En temiz evlerdeki mobilyalar bile ortalama kullanımdan dolayı aşınma ve yıpranma gösterecektir. Bu hasar, evcil hayvanların ve çocukların varlığıyla daha da artar. Koltuk yıkama işlemimiz için bir dizi faktörün dikkate alınması gerekir. Bir işin süresini nasıl tahmin ettiğimizi özetledik.

Yöntem

Döşeme temizleme yöntemleri her biri için farklıdır. Koltuğun kumaşı, cinsi farklı yöntemler gerektirir. Koltuk yıkama fiyatları bu işlemlere göre belirlenir.

Kirlilik

Oturma grubu 3-4 yılda bir profesyonel olarak temizletmeniz önerilir. Bu temizlik programı dâhilin de kalırsanız, temizlik uzun sürmez. 10 yıllık bir kanepeniz varsa ve ilk kez temizletiyorsanız, çıkarılması gereken daha fazla kir olduğu için daha uzun sürebilir.

Yüzey Alanı

Koltukların ebetları, işin ne kadar süreceğini de belirler. Büyük bir kanepe, 8 yemek sandalyesinden çok daha uzun sürecektir. Yemek sandalyeleri, geniş bir kanepe ile karşılaştırıldığında, döşemeyi temizlemek için çok daha az pozisyon ve açı değişikliği gerektirecektir.

Ortalama Koltuk Yıkama İşlemi

Tüm bu faktörlerin devreye girmesiyle, ortalama temizlik süresi yukarıda belirtilen değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ne kadar zaman alacağı hakkında daha iyi bir fikir edinmek için, koltuk yıkama firmalarına danışmak yeterli olacaktır.

Çözüm

Evde koltuk yıkama hizmeti süresi, profesyonelinizin kullandığı yönteme, kumaşın ne kadar kirli olduğuna ve döşemenin ne kadar temizlenmesi gerektiğine göre değişir. Döşeme için ortalama süre, nadir durumlarda 30-60 dakika veya daha uzun olabilir.

Koltuk Yıkama Hizmeti Kaç Aşamada Gerçekleşir?

 • İşlem önce yüzeyi temizlemek için ılık su ile başlar.
 • Daha sonra profesyonel koltuk temizleyicileri, koltuğunuzun kumaşına göre temizleme kimyasalını veya sabunu kullanır ve kumaşı bu temizleyici ve su karışımıyla kaplar.
 • Lekeleri nazikçe ovalar ve tüm kanepeyi temizlerler. Tüm temizlik işleminden sonra kanepe temiz su ile durulanır.
 • Kanepede inatçı lekeler varsa bu işlem tekrarlanabilir. Sonunda, temizleme solüsyonunu ve tozu tamamen çıkarmak için kanepeyi iyice durulayacaklar.
 • Genel olarak, kanepeyi tamamen kuru ve kullanıma hazır duruma getirmek yaklaşık sekiz ila on iki saat sürer.
 • Bazı profesyonel koltuk temizleme hizmetleri, temizlik personelinin salınımlı fanlar veya küçük kutu fanlar getirdiği bir kurutma işlemini içerir. Bu fanları çalıştırırlar ve ayrıca hava akışını sağlamak için tavan vantilatörlerinizi de çalıştırırlar. Bu, kanepenizi dört ila altı saat içinde kurutur.
 • Kurutmak için herhangi bir işlem yapmadıysa, bunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Fanları açın ve ısıyı açın. Ayrıca, hava daha hızlı kurumasına izin veriyorsa, pencereyi açabilir veya kanepeyi açık güneşin altına koyabilirsiniz.

Koltuk Yıkama İşlemi Kaç Gün Sürer?

Kanepe, her evde önemli bir parçadır. Bu yüzden çoğu kişi kanepede çok zaman harcıyor. Kanepeye olan bu yoğun ilgi daha fazla deforme ve kire neden olur. Genel olarak, insanlar elektrikli süpürgeyle günlük olarak evde koltuk temizliği yaparlar, ancak profesyonel bir koltuk temizlemesi düzenli bir zaman aralığında gereklidir. Profesyonel koltuk temizleyicileri, koltuk kumaşınıza göre en iyi uygulamaları ve uygun temizlik malzemelerini takip ederek tüm toz ve inatçı lekelerin koltuk kumaşına zarar vermeden koltuktan çıkmasını sağlar. Profesyonel koltuk kuru temizleme, koltuğunuzun daha temiz ve hijyenik olmasını sağladığı gibi ömrünü de uzatarak tekrar yeni görünmesini sağlar.

Profesyonel Temizlikçiler Koltuk Temizliğini Nasıl Yapar?

Pamuklu, Kadife, Viskon, İpek, Yün, Keten ve Sentetik Kanepeler İçin Uygundur
Kanepeler, koltuklar, yemek sandalyeleri ve diğer döşemeli kumaş mobilyalar, iyi görünmesini sağlamak için düzenli bakım ve temizliğe ihtiyaç duyar. Aslında, hijyenik tutmak ve ömrünü uzatmak için döşemeli kanepenizi yılda bir kez profesyonelce temizlemenizi öneririz.

Buharlı Temizlik ve Detaylı Döşeme Temizliği

Beşerler Halı ve Koltuk Yıkama Hizmetleri olarak, rekabetçi ve uygun fiyatlarla hizmet veren yüksek kaliteli sonuçları garanti ediyoruz. Çoğu mobilya için özel şampuan ve leke çıkarma solüsyonları içeren buharlı döşeme temizleme makineleri kullanıyoruz.

Hassas Lifler İçin Koltuk Kuru Temizleme

Kuru temizleme, bazı kadife kumaşlar da dâhil olmak üzere hassas kanepeleri temizlemek için en iyi yöntemdir. Hassas parçalar, kuru temizlemecilerin giysileriniz için kullandıklarına benzer özel ürünler kullanılarak yalnızca elle temizlenebilir. Bu durumda çözüme ulaşmak için özel temizleme solüsyonları yumuşak bez ile uygulanır. Mobilyalarınızın yeni gibi görünmesini sağlamak için en iyi teknikleri ve ürünleri kullanıyoruz.

Kanepe Leke Çıkarma

Koltuklarınızda oluşabilecek geniş çapta ve zor lekeler için bizi en kısa sürede aramayı unutmayın, çünkü leke ne kadar erken giderilirse, onu çıkarma ihtimalimiz o kadar artar! Ve ucuz leke çıkarıcı kullanarak kendi başınıza çıkarmaya çalışmak cazip gelse de, muhtemelen bölgeyi daha da kötüleştirebilirsiniz.

Buna Göre En Yaygın Kanepe Hasarı Şunları İçerir:

 • (% 39) Yoğun kullanımdan dolayı renk değişikliği
 • (% 21) Evcil hayvanlar tarafından zarar görmüş
 • (% 14) Lekeli kumaş
 • (% 13) Yırtık veya çizilmiş kumaş
 • (% 12) Yıpranmış malzeme

Beşerler Halı ve Koltuk Yıkama Hizmeti

Özenle seçilmiş ve kendini işine adamış ekibimizin her üyesi tarafından paylaşılan amacımız, hayal edebileceğiniz en iyi temizlik hizmetlerini sunmaktır. İhtiyacınız olan iş için bireysel olarak uyarlanmış ve yükümlülük içermeyen teklifler sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Üniformalı ve kimliği belli olan ekiplerimiz evinize veya iş yerinize kararlaştırıldığı tarihte gelecek ve her zaman en üst düzeyde hizmet vereceklerdir. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?