Bize Ulaşın
Konak Halı Yıkama

Konak Halı Yıkama, Yeni Nesil Halı Yıkama Hizmetleri ✔️

Profesyonel halı yıkama hizmeti almak son derece önemlidir. Özellikle de pandemi yeni normalleri beraberinde getirirken, hijyen ve temizlik algısında da daha köklü işlemlere gereksinim duyduğumuz ortaya çıkmıştır. Halılar evlerde hem dekor amaçlı hem de sıcaklık amacıyla tercih edilen evi ev yapan kıymetli parçalardır. 

Sürekli temas içerisinde bulunulan ve bu nedenle de çok çabuk kirlenen halılar zaman içerisinde bünyesinde barındırmaya başladığı zararlı partiküller ve toz zerrecikleri ile profesyonel temizlik gerçekleşmediği takdirde bakteri oluşumuna neden olur. 

İzmir Konak halı yıkama hizmetinde sınır tanımadığı gibi halıların derinlemesine temizliği hiçbir detay atlanmadan gerçekleştirilir. Müşteri memnuniyeti odaklı dost bütçe imkanları sunan ve halıları ilk günkü görünümüne kavuşturan profesyonel bir hizmet için Beşerler Halı ve Koltuk Yıkama firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Konak Profesyonel Halı Yıkama 

Halılar için geleneksel temizleme yöntemleri olduğu gibi, halı yıkama hizmeti sunan birçok firma da bulunmaktadır. Geleneksel temizleme de veyahut bazı firmalarda nitelikli bir yıkama yerine oldukça kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Profesyonel halı yıkama halıların derinlemesine temizlenmesi, dezenfekte edilmesi  ve bu işlemler sırasında halılaya herhangi bir zarar verilmemesi anlamına gelmektedir. Beşerler firmamız İzmir ve Konak çevresinde bu sektörde uzman ve önde gelen firmalar arasındadır. 

Ev içerisinde halılar zaman içerisinde tozlanır ve bu tozlanmalar görsel olarak da olumsuz etki etmektedir. Halılar yılda en az bir kere profesyonel bir temizlikten geçmelidir. Bu temizlik halılarınızın estetik görünümüne de katkı sağlayacak ve halıların desenlerinin daha canlı gözükmesini ve görsel açıdan daha etkileyici görünmesini sağlayacaktır. 

İzmir ve Konak çevresinde firmamız profesyonel bir hizmet sunmaktadır ve tüm halı türleri en kısa ve ideal süre içerisinde temizlik süreçlerinden geçirilerek size teslim edilmektedir. Halı yıkama uygulamalarımız alanında uzman nitelikli bir kadro tarafından gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada halıların tozları arındırılır ve halılar yıkamaya hazır hale gelir. Bunun ardından leke tespiti gerçekleştirilir. Eğer halılarda lekeler tespit edilirse bu lekeler için özel temizlik ürünleri ile leke giderme işlemleri uygulanır. Bu durumun sonucunda lekelere veda edilir. 

konak halı yıkama

Profesyonel Halı Yıkama Metotları

Firmamiz içerisinde halılar modern tam otomatik halı yıkama üniteleri içerisinde temizlenmektedir ve halıların bütünlüğünü ve/veya yapısını bozacak temizlik ürünleri, şampuanlar yerine son kalite özel temizlik ürünleri, leke çıkarıcı ürünler tercih edilmektedir. Bu aşamalar ve kullanılan temizlik ürünleri sayesinde halıların hijyeni sağlanmakta ve halıların canlılığı geri kazandırılmaktadır. 

Firmamız içerisinde bu hizmetler kurumsal kimlik adı altında sağlanmaktadır. Garanti ve güvence sunulmaktadır. Profesyonel halı yıkama metotları ile süreçler ilerlemektedir ve tüm bu süreç modern koşullar içerisinde gerçekleştirilmektedir. 

İzmir Konak’ta profesyonel halı yıkama hizmeti almak ve halılarınızı uygun fiyat politikalarına sahip bir firmada yıkatmak adına müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilir, aklınıza takılan her soru için cevap bulabilir ve hizmet alabilirsiniz. 

Profesyonel Halı Yıkama Aşamaları 

Profesyonel halı yıkama süreci içerisinde gerçekleştirilen aşamalar: 

  • Toz Alma 

İlk adım toz alma işlemidir. Bu adımda toz alma makinesi kullanılarak halı üzerindeki mevcut tozların ve kaba kirin yok edilmesi sağlanır.

  • Yıkama

Bu adımda halılar içi su, halı şampuanı ve deterjanı bulunan bir havuz içerisinde bekletilir. Bunun nedeni ise halı içerisindeki kirlerin yumuşatılması ve yıkama işlemine ön hazırlığın gerçekleştirilmesidir.  

Tam otomatik makine içerisinde halılar yürüyen bant sistemi ile ıslatılır, şampuanlanır, durulanır ve kirli suyundan arındırılır. Vakumlama, rulo halinde sarma gibi işlemler gibi farklı süreçler içerisinden geçirilir ve nitelikli temizliğe kavuşurlar.

  • Durulama

Durulama işleminde su tatbik edilir ve halı üzerinde deterjan kalıntısının kalmamasına dikkat edilerek, etkin bir durulama işlemi gerçekleştirilir. 

  • Kurutma

Halıların güneş görmeyen bir yerde, güneşten korunarak kuruması son derece önemlidir. Bu nedenle güneş görmeyen bir alan içerisinde, kendiliğinden kurumasının sağlandığı bir süreç gerçekleşir. 

  • Hava Alma ve Son Kontrol 

Halıların kuruma işlemi tamamlandıktan sonra halılar kontrol ünitesine alınır. Kuruyan halıların yüzeylerinde bulunabilecek toz ve tüy parçacıkları alınır. Gözden kaçan leke kontrolü gerçekleşir. Eğer leke tespit edilirse özel leke çıkarıcılar ile lekeye lokal işlem uygulanır. 

  • Paketleme 

Son adımda kusursuz bir temizliğin ardından halılar paketlenerek teslim edilmeye hazır hale getirilir. 

Neden Konak Halı Yıkama Firması?

Bazı insanların halıların profesyonel temizlik sonrasında daha hızlı kirlendiğini düşünmektedir. Bunun nedeni ise bazı halı yıkama firmalarının halı temizleme uygulamalarını yetersiz ve hijyen eksikliği bulunan ortamlar içerisinde gerçekleştirmesidir. 

Bazı halı yıkama firmaları masraftan kaçmak gibi sebeplerden dolayı kalitesiz ürünler kullanmakla birlikte zaman tasarrufu adına da nitelikli temizlik faaliyetleri gerçekleştirmemektedir. Bu firmalardan hizmet almanız sonucunda, hayal kırıklığı gerçekleşir. 

Halıların yetkin temizliği sağlanmadığında bu durum sizi mağduriyete uğratır. Sağlığınız, halılarınız ömrü riske atılır ve daha uzun vadede halılarınızda çürümeler meydana gelebilir. Bu gibi mağduriyetleri yaşamamak adına profesyonel bir firma ile iletişime geçerek nitelikli bir temizlik hizmeti almanız son derece önemlidir. 

Beşerler İzmir Konak çevresinde bu gibi mağduriyetler yaşanmasın, herkes halıları üzerinde keyifle ve sağlıkla vakit geçirsin diye uygun fiyatları ve kaliteli hizmet anlayışı ile kusursuz bir hizmet sağlamak adına hep daha iyiyi hedefleyerek çalışmaktadır. 

Profesyonel Halı Yıkama Hangi Sıklıkla Gerçekleştirilmelidir?

Halılar ve koltuklar söz konusu olduğunda uzun ömürlü bir kullanım istiyorsanız, bu alanda uzman kişiler ve halı imalatçıları, uzun ömürlü bir kullanım adına 6 ayda bir profesyonel Konak halı yıkama hizmeti önermektedir. 

Lekelenme gibi durumlar söz konusu olmadığında, yıl içerisinde iki defa Konak halı yıkama hizmeti almanız yeterlidir. Bu uygulamalar sayesinde halılar üzerindeki bakteriler dezenfekte edilmekte, halılarınız yenilenmekte ve evinize ferah bir hava kazandırılmaktadır. 

Düzenli profesyonel hizmetler almanız sayesinde halılarınız temizlenmekle ve hijyene kavuşmakla kalmayacak, ilk günkü gibi bir görünüme sahip olacaktır. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?