Bize Ulaşın

Buca Koltuk Yıkama

Buca Koltuk Yıkama olarak hakkettiğiniz hizmeti size verebilmek için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Firmamızın müşterilerine sağladığı hizmetin detaylarına girmeden önce sizleri koltuk yıkamanın önemi hakkında ve nasıl yıkanacağına dair genel bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki evlerde yapılan koltuk temizliği kesinlikle yeterli değil. Neden yeterli olmadığını size en ince ayrıntısına kadar anlatalım. 

Evde kendi yöntemlerinizle yaptığınız temizliklerde kir ve bakterilerden kurtulmanız mümkün değil. Bu yöntemle yalnızca koltuklarınızın yüzeyinde bulunan tozlardan kurtulabilirsiniz. Çünkü, silme işlemindeki sürtünme nedeniyle koltuk ıslandıkça yüzeyde bulunan kirlerin bir kısmı koltuğun içinde bulunan süngere kadar iner ve oraya yerleşir. Bu nedenle silme işlemi size %100 verim sağlamaz. Süngerlere inen kirden ancak güçlü bir vakumu olan koltuk yıkama makineleri ile kurtulabilirsiniz.   

Silme işleminin koltukları yüzeysel olarak temizlemesinin yanı sıra, koltuğun kumaşına ve iskeletine de zarar vereceğini bilmelisiniz. Nasıl mı? Şöyle ki silerken koltuk ve bez arasında sürekli bir sürtünme olur ve bu da koltuğun kumaşının aşınmasına neden olur. Ayrıca silme işlemi için yanlış bir bez tercihi yaparsanız kumaş üzerinde iyileştirilemeyecek deformeler oluşması da kaçınılmaz olacaktır. Yine aynı şekilde silme işlemi uygulanırken süngerlere kadar inen su yayların paslanmasına neden olabilir. 

Evde yıkacağınız koltuklarınız için kullanacağınız deterjanlarda son derece önemlidir. Yanlış deterjan tercihleri koltuğunuzun kumaşını aşındırabilir, rengini soldurabilir ve çeşitli zararlar verebilir. Koltuklarınızı evde yıkamaya karar vermeden önce kesinlikle üretici firmanın koltuğunuzu satın alırken size verdiği temizleme talimatlarını okumalısınız. Eğer temizleme talimatlarının yazılı olduğu belgeyi kaybettiyseniz koltuğunuzun kumaşı ile ilgili bilgi edinip ona göre temizliğe başlamalısınız. 

Koltukları temizleme talimatlarına uymadan temizlemek yapılabilecek en büyük yanlışların başında gelir. Temizleme talimatları sizlere koltuğunuz hakkında detaylı bilgi verir ve hangi malzemeleri kullanmamanız gerektiği konusunda sizi uyarır. Bu uyarıları dikkate almadan yaptığınız ve yapacağınız her temizlik koltuklarınızın ömrünü kısaltır. Bu nedenle bu detayı atlamamaya özen gösterin. Eğer tüm bu olasılıkları göze alamıyorsanız kesinlikle bu alanda uzman kişilere başvurmanızı öneririz. 

Koltuk Yıkamanın Faydaları Nelerdir?

Evlerimizin konforunu simgeleyen koltukların temizliği çok önemli. Koltuk temizliğinin sağlık açısından insana sağladığı faydaları görmezden gelmek mümkün değil. Düzenli olarak temizlenmeyen koltuklarda oluşan bakterilere uzun süre maruz kalmak insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir. Silme yöntemi yeterli gelmeyeceğinden dolayı profesyonel bir temizlik yaptırmanız gerekmektedir. Gelelim koltuk yıkamanın diğer faydalarına.  

Koltuk yıkama koltuklarınızın ömrünü uzatır. Evde uygulayacağınız yöntemlerle koltuklara zarar verme olasılığınız oldukça yüksek olduğundan o yöntemler koltuklarınızı uzun süre kullanmanıza engel olacaktır. Alacağınız profesyonel hizmet sayesinde koltuklarınız hak ettiği değeri görecek ve uzun süre sizinle olacaktır. Ayrıca koltuk değiştirmek günümüzde maliyetli bir iş olduğundan dolayı profesyonel bir yardım almak bütçenizin de dostu olacaktır. 

Profesyonel Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklar evde en çok kullanılan eşyalar arasında yer almaktadır. Bu da en çok kirlenene eşyaların da koltuklar olduğu anlamına gelir. Çünkü sık sık kullanılması demek daha çok toza ve kire maruz kalması demektir. Çok fazla kire ve toza maruz kalan koltuklar belirli bir süre sonunda ilk günkü canlılıklarını yitirirler ve mat bir görünüme sahip olurlar. Görüntülerinin yanı sıra kirli koltuklar bireylerin de gün içinde bakterilere maruz kalmasına neden olmaktadır. 

Koltukların üzerinde bulunan tozları düzenli olarak süpürmek çok önemlidir. Düzenli olarak silinen koltuklar temiz görünecektir ancak dediğimiz gibi bu yeterli değildir. Koltuğun süngerine kadar inen kirlerin insan gücü ile temizlenmesi mümkün olmayacağından bu noktada yüksek bir vakum gücüne ve teknolojiye ihtiyaç duyulmaktadır. Buca Koltuk Yıkama olarak bu gücü size sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Koltuklarınızı gönül rahatlığıyla bize emanet edebilirsiniz. Buca Koltuk Yıkama firması olarak müşterileriminiz memnuniyetini kendimize yegâne ilke olarak benimsedik ve bu memnuniyeti korumak için var gücümüzle çalışmalara devam ediyoruz. Teknolojinin getirdiği yenilikleri takip ediyoruz ve bu yenilikleri ekipmanlarımıza nasıl entegre edeceğimiz konusunda araştırmalar yapıyoruz. 

Buca Koltuk Yıkama, koltuklarınızın kumaşına göre uygun olan temizliğe karar verdikten sonra temizliğe başlıyor. Kullandığımız makineler kesinlikle koltuklarınıza hiçbir zarar vermiyor ve kullanım ömürlerini uzatıyor. Ayrıca temizlik esnasında kullandığımız mükemmel kalitedeki deterjanlar evlerinize muazzam güzellikte bir koku yayıyor ve hijyeni tüm hücrelerinizle hissedebilmenizi mümkün kılıyor. Siz de bu hizmetten yaralanmak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. 

Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?